Aşı ile Obezite Tedavisi Hakkında Tüm Bilgiler

0 241

Türkiye ve dünyanın en büyük sağlık sorunlarının başında gelen obezite, bugün sadece yetişkinlerde değil, aynı zamanda çocuklarda görülen bir hastalık olarak da karşımıza çıkıyor.

Türkiye’nin %30’u kiloluyken, %35’lik bir rakam da obezite problemi yaşıyor. Kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere, birçok ölümcül hastalığa davetiye çıkaran obeziteye artık çare Türk aşısı ile geliyor.

Türk doktorların çare bulduğu obezite, bu kez tüm dünyaya çare olacak gibi görünüyor. Dünyanın en büyük sağlık sorunu olan obezitenin, artık aşı ile tedavi edilebileceği bir gerçek.

Aşı ile Obezite Tedavisi Nasıl Yapılır?

Geliştirilen bu aşı, bir grup kişiye enjekte edildi. Daha sonra bu grubun, karın ve karaciğer çevresindeki yağlanmanın daha hızlı bir şekilde yok olmaya başladığı ortaya çıktı. Adeno 36’ya bağlı olarak gelişen obezitenin tedavisinde ve önlenmesinde oldukça etkili olan obezite aşısı, özellikle aşırı kilolu ve yüksek obezite riski taşıyan bireyler için doğru bir çare olacak.

Türkiye ve dünyada yakın bir zamanda kullanılmaya başlanacak olan obezite aşısı, bu hastalığın çaresini bulacak gibi görünüyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.