Banyoda Kahverengi Lekeleri Çıkarma Yöntemleri

Banyoda meydana gelen kahverengi lekeler nasıl çıkar? İşte yaratıcı fikirler.

0 393

Banyo zemininde oluşan kahverengi lekeler genellikle sinir bozucudur. Lekelerin sebebi pas, kir, tazyikli su veya sudaki mineraller olabilir. Lekeler temizlenmez ise daha da yayılmasına ve çıkmamasına sebep olabilirsiniz. Bu yüzden lekeler oluştuğunda zaman kaybetmeden temizlenmesi gerekir. Kahverengi lekeleri çıkarmak aslında düşünüldüğü kadar zor değil.

Kahverengi Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Kahverengi leke temizliği içini öncelikle boraks ve limon suyuna ihtiyacınız var. Bu yöntem kırmızı ya da kırmızımsı kahverengi lekelerde işe yaramaktadır. Boraks ve limon suyunu karıştırarak bir macun elde edin. Ardından macunu lekelerin olduğu bölgeye yayın. Kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra bol su ile durulayın. Bu şekilde kırmızı lekelerden kurtulabilirsiniz.

Lekeler koyu kahverengi veya siyah bir görüntüye sahip ise ihtiyacımız olan şey bir miktar tartar ve hidrojen peroksittir. Bu maddelerden eşit miktarda bir kase içerisinde karıştırın. Ortalama olarak 10 ya da 15 dakika kadar bekletin ve bol su ile durulayın.

Elinizde tartar ve hidrojen peroksit yok ise karbonat tozu ve beyaz sirke kullanabilirsiniz. Karbonat tozu ve beyaz sirkeyi karıştırarak bir macun elde edin. Ardından macunu lekeli bölgeye yayın.  30 dakika kadar bekleme sonrasında su ile yıkayınız. Lekelerin temizlendiğini göreceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.