Doğal Makyaj Yapmak için Tavsiyeler

En sade görünümünüz ile güzel görünmek istiyorsanız Doğal Makyaj tavsiyeleri ile sizlerleyiz.

0 401

Kadınların en sevdiği aktivitelerden bir tanesi makyaj yapmaktır. Fakat işe giderken veya alışverişe çıkarken ağır makyajlardan hoşlanılmayabiliyor. Bu yüzden doğal makyaj ön plana çıkıyor. Doğal makyaj yapımı oldukça kolay görünse de gerçekten doğal görünmesi için bazı adımlara dikkat etmek gerekiyor.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal makyaj yapmak için öncelikle cildinizi güzel bir şekilde temizlemeniz ve nemlendirmeniz gerekiyor. Yeterince nemli olmayan cilde hangi ürünü sürerseniz sürün doğal görünmeyecek ve kötü bir görüntü oluşturacaktır. Bu yüzden makyaja başlamadan önce iyice temizlendiğinden ve nemlendiğinden emin olmalısınız.

Cildinizi iyice nemlendirdikten sonra sıra ten ürününe gelecektir. Bu aşamada ağır fondötenlerden uzak durmalısınız. Hafif yapılı bir fondöten veya bb krem tercih edebilirsiniz. Bu aşamada en çok dikkat etmeniz gereken unsur sürdüğünüz ten ürünün cilt rengi izle tam olarak uyumlu olmasıdır.

Doğal makyaj yapmak için göz makyajında ve ruj renklerinde abartıdan kaçınmalısınız. Hafif toprak tonlarında bir göz makyajı yapılabilir. Koyu toprak renklerinden uzak durulmasında fayda vardır. Eyeliner kullanmamalısınız. Aksi halde doğal görüntüden uzaklaşırsınız. Ruj olarak ise nude tonlar uygun olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.