Domain Yaşının SEO’ya Önemi Nedir?

Arama motoru optimizasyonunda domain yaşının önemi var mı? İşte detaylar.

0 407

SEO, internet siteleri için son derece önem arz eden konular arasında yer alıyor. Özellikle son dönemlerde insanların reklamlara tıklamama alışkanlığı ile birlikte doğal arama sonuçlarında çıkmak önem arz eder duruma gelmiştir. Bu konuda anahtar kelimeler ile yapılacak tüm iç ve dış çalışmalar SEO çalışması altında toplanmaktadır.

Google, arama motoru üzerinde kelimelerde üst sıralara çıkmak adına eski sitelere, yeni sitelere oran ile daha fazla önem vermekte ve değer göstererek ön plana almaktadır. Bu yüzden SEO ve domain yaşı ilişkisi oldukça fazla önem arz etmektedir.

SEO ve Domain Yaşı İlişkisi

Eski yıllarda kayıt edilen bir domain ile yapılacak olan SEO çalışmaları yeni kayıt edilecek olan domain ile yapılacak olan çalışmalara nazaran daha fazla başarı elde edecektir. Burada yapılabilecek hatalardan biri domain yaşının tek başına işe yarayacak olmasını düşünmektedir.

Eğer bir projeniz var ise eski bir alan adı aldıktan sonra en iyi şekilde projelendirerek başarıya ulaşma şansınızı arttırabilirsiniz. Bu konuda özgünlük, iyi içerik ve medya çalışmaları ile diğer SEO çalışmalarını yapmaya başlamalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.