Fırında Hızlı Yoğurt Nasıl Yapılır?

Yoğurdu daha hızlı ve daha pratik olarak yapmak isteyenlere öneriler.

0 391

Günümüzde pek çok kişi yoğurdunu evde yapmak istese de genellikle zor olduğu düşünülerek vazgeçiliyor. Fakat evde yoğurt yapmak aslında hiç de zor değil. Fırında yoğurt yapımı tarifi ile siz de yoğurdunuzu evde yapabilirsiniz.

Fırında Yoğurt Tarifi

Fırında yoğurt yapmak hiç de düşünüldüğü gibi zor değil. Sadece bazı adımları doğru bir şekilde takip etmeniz gerekiyor. Öncelikle sütünüzü bir taşımlık olacak şekilde kaynatıp soğumaya bırakmalısınız. Eğer çiğ süt kullanıyorsanız 10 dakika boyunca kaynatmanız gerekiyor. Sütün sıcaklığını devamlı olarak kontrol etmelisiniz.

Yoğurt mayalamak için sütün sıcak veya çok soğuk olmaması gerekiyor. Uygun sıcaklığa geldiği zaman yoğurdunuz mayalanmaya hazırdır.

Sütünüz uygun sıcaklığa geldikten sonra bir yemek kaşığı organik yoğurdu süt ile karıştırın. Ardından tenceredeki sütü kaselere paylaştırın. Önceden 30 derece ısıtılmış fırının içine kaseleri koyun. 5 saat fırın içerisinde bekletin.

Yeteri kadar sıcaklığın olmadığını düşünüyorsanız fırınınızı 30 derecede 10 dakika kadar çalıştırabilirsiniz. Ardından kaselerinin kapaklarını kapatarak yoğurdunuzu buzdolabına kaldırabilirsiniz. İşte fırında yoğurt yapmak bu kadar kolay.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.