Kapatıcı Nasıl Uygulanır?

Güzel ve dikkat çekici bir cilt için makyaj yaparken kullanılan kapatıcı nasıl uygulanır?

0 303

Makyaj, kadınlar için vazgeçilmezler arasına yer alıyor. Markete giderken bile makyajını eksik etmeyen kadınlar için kapatıcı önemli bir etkendir. Bu etkende fondöten cilt tonu ayarlamak için kullanılır iken kimi durumlarda yeterli gelmeyecektir. Ciltte meydana gelen sivilceler ve istenmeyen lekeler için kapatıcı uygulanması gerekmektedir.

Kapatıcı kullanmak isteyen bayanlar için öncelikle cilt tonuna en uygun ürünün seçilmesi gerekmektedir. Farklı şekillerde ve farklı renklerde üretilmekte olan kapatıcılar arasından ihtiyacınız olanı seçmeniz gerekmektedir.

Kapatıcı Yüze Nasıl Uygulanır?

Kapatıcınızın rengini ve şeklini seçtikten sonra uygulamak için cildi hazırlamanız gerekmektedir. Bunun için de cilt temizleyici ile kapatıcı uygulanacak olan bölge yıkanmalı ve nemlendirici sürülmelidir. Kapatıcının makyajın ilk aşaması olduğunu unutmadan hareket etmelisiniz.

Sivilce, güneş lekeleri, siyah nokta veya farklı nedenler ile ortaya çıkan lekelerin üzerine kapatıcınızı yavaş bir şekilde uygulayın. Cildinize kapatıcı uygulamadan önce fırçanın temiz ve sorunsuz olmasına dikkat edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.