Kil Kedi Kumu Avantajları ve Dezavantajları

0 11

Kedi kumları, tüm ev kedileri için temel bir malzemedir. Bir kedi tarafından idrarını ve dışkısını gömmek içgüdüsel bir davranış olarak kabul edilir, ancak bazı kedi sahipleri kedilerinin ne tür bir kedi kumu kullanmasını istedikleri konusunda bazı tercihleri bulunmaktadır. Kil kedi kumu hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Kil Kedi Kumu

Kil Kedi Kumu, kedi sahipleri için en popüler kedi kumu seçimidir, çünkü muhtemelen ve kısmen en köklü ve kolay elde edilen kedi kumlarından birisidir.

Kokulu veya kokusuz çeşitlerin yanı sıra tozlu ve tozsuz seçenekleri bulunan kil kedi kumu çokça tercih edilir. Bunların bazıları büyük kil parçalarından oluşur ve diğerleri daha ince bir kil parçacığıdır, ancak hepsi idrarı emer ve yapılınca daha yumuşak, ıslak çimento benzeri bir dokuya benzerler. Zor bir kediyi kedi tuvaletini daha fazla kullanmaya ikna etmek için cezbedici kil kedi kumları da bulunmaktadır. Petshop üzerinden kedi kumlarını temin etmek mümkündür

İki ana kil kedi kumu bulunur. Bunlar, topaklanan ve topaklanmayan kedi kumlarıdır. Topaklanan kedi kumu, idrar attığını tuvaletten düzenli olarak almaktan hoşlanan birçok kedi sahibi tarafından sıkça tercih edilmektedir, ancak diğerleri topaklanmayan kumun daha düşük maliyetli olmasını sever ve gerektiğinde tüm kedi tuvaletini boşaltırlar.

Kil kumun dezavantajları arasında çevre dostu olmaması, mevcut toz miktarı, ağırlığı ve ev içinde ne kadar yol katettiği sayılabilmektedir. Bununla birlikte çoğu kil kumun fiyatı ve kullanılabilirliği, kedi sahipleri için hala onu popüler bir hale getirmektedir. https://cabukmama.com üzerinden uygun fiyatlı kedi kumu ve kedi maması temin etmek mümkündür. Tek yapmanız gereken web sitesini ziyaret etmek ve siparişinizi oluşturmaktır. Uygun fiyatlı kedi kumları ve kedi maması için online petshop mağazasını ziyaretin edin.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.