Koli Bandını Pratik Kullanma Yöntemleri

Koli Bandı ile yaratıcı çalışmalar elde edebilirsiniz. Koli Bandı ile pratik neler yapılır?

0 407

Koli bandı kullanımı oldukça farklı şekillerde karşımıza çıkabiliyor. Koli bandı ile yapılabilecekler herhangi bir sınırı yok. Hayvan tüylerini toplamaktan siğillerden kurtulmaya kadar pek çok alanda kullanılıyor.

Koli Bandı Nerelerde Kullanılır?

Koli bandı oldukça basit bir araç gibi görünse de pek çok kullanım alanı olması ile karşımıza çıkar. Koli bandı ile yapabilecekleriniz şunlardır;

  • Evinizdeki kedi, köpek ve kuş gibi hayvanınızın dökülen tüylerini toplamak için koli bandı kullanabilirsiniz. Bunun için koli bandını bir rulo etrafına sarmanız gerekiyor. Sardıktan sonra sadece tüylü yüzeyin üzerinde yuvarlamanız yeterli olacaktır.
  • İlginç olsa da koli bandını ayağınızda oluşan siğillerden kurtulmak için kullanabilirsiniz. Bunun için siğilinizin üzerine bir koli bandı yapıştırmanız gerekiyor. 6 gün boyunca koli bandının burada kalmasına izin verin. 6 günün sonunda bir ponza taşı yardımıyla siğilinizi ovalayın. Daha sonra tekrar koli bandı yapıştırın ve 6 gün bu şekilde bekletin.

Özellikle karlı günlerde çok fazla kayma sorunu yaşayabilirsiniz. Fakat bunun çözümü koli bandı ile oldukça kolay. Koli bandı pratik yöntemleri arasında bulunan bu yöntem ile ayakkabılarınızın kaymasını önleyebilirsiniz. Bunun için sadece ayakkabınızın altına bir koli bandı yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.