Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir?

Hem kadınlarda, hem de erkeklerde saç dökülmesi neden olur? Saç dökülmesi nasıl engellenir? İşte detaylar!

0 385

Hayatımızın pek çok döneminde çeşitli olumsuzluklar bizlerle olur. Saç dökülmesi de bunlar arasında en sık görülen belirtilerdir. Hem erkekler, hem de bayanlarda görünmekte olan saç dökülmesi çok olmasa da çocuklarda da genetik olarak bulunabilir. Stres, hava ve çevre şartları, beslenme şekli ve kullanılan ilaçlar gibi pek çok etki saç dökülmesini tetiklemektedir.

Genetik olarak meydana gelen saç dökülmesi haricinde meydana gelen saç dökülmelerini engellemek mümkündür. Eğer saçlarınızı seviyor ve dökülmesini engellemek istiyorsanız sizlere önerilerimiz var.

Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları

Saçlarınızın dökülmesini engellemek adına ilk iş gündelik yaşantınızda değişiklikler yapmaktır. Bunun için önce saç kurutucu kullanımını azaltmalısınız. Saçların fazla ısınması dökülmesine neden olan önemli bir faktördür.

Perma, kimyasal olarak etkilere sahip olduğu için saçlara oldukça zararlıdır. Saçların iç bölümünden dış bölüme doğru kimyasal ürünler ile kıvrılma işlemi olarak bilinen perma saçın iç bağını kırar ve zarar verir.

Boya ve Tüm Kimyasallardan Uzak Durun

Boya ve diğer tüm kimyasal maddeler saçların dökülmesini ve hatta kalıcı hasarlar bırakmasını sağlar. Bu yüzden saçlarınızın doğallığını koruyun.

Saçlarınızı çok sık bağlamak diğer önemli etkenlerden biridir. Bu yüzden saçlarınızı olabildiğince rahat bırakın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.