Tırnak Mantarından Nasıl Kurtulunur?

Tırnak mantarı nedir ve neden meydana gelir? Tırnak mantarından kurtulmak için yöntemler.

0 493

Hepimizin hayatında çeşitli nedenler ile oluşabilecek rahatsızlardan biri de tırnak mantarıdır. Tırnak mantarı, parmak ucunda veya tırnak üzerinde sarı veya beyaz lekeler olarak göründükten sonra parmakların diğer bölümlerine sıçrayabilir ve olumsuz etkiler yaratabilir. Tırnak mantarı ilerlediğinde ve çözüm bulunmadığında tırnak rengini bozar, kalınlaştırır ve kenalarında çeşitli ufalanma oluşmasına neden olacaktır.

Tırnak mantarı el de çirkin bir görüntü oluşmasına neden olur iken aynı zamanda belirli aralıklar ile ağrılar meydana gelmesine neden olacaktır. Tırnak mantarını tetikleyen ve oluşmasını sağlayan etkenlerden biri de terli ayakkabılardır.

Evde Tırnak Mantarı Çözümü

Tırnak mantarı için ilaç tedavisi ile birlikte evde de çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz. Evde tırnak mantarı çözümü için öncelikle aktar merkezlerinden alabileceğiniz çay ağacı yağı damlatarak başlayabilirsiniz.

Beyaz sirke ve tuz karışımı da tırnak mantarı için oldukça etkili bir yöntemdir. Beyaz sirkeyi ve tuzu karıştırarak masaj ile birlikte tırnak mantarı olan bölgeye uygulayıp tedavisini gerçekleştirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.