Yield Farming Nedir? Nasıl Yapılır?

0 11

Kripto dünyasında kazanç elde etmenin farklı yollar var. Bunlardan ilk akla gelenler alım satım ve madencilik. Ancak biraz araştırma yaptığınızda, bunlardan farklı yöntemlerin de olduğunu göreceksiniz. İlgili yöntemlerin kendine has avantajları ve riskleri var. Bunları dikkate alarak farklı bir yöntem ile kripto dünyasında kazanç elde edebilirsiniz. Yield Farming, işte bu noktada tercih edilecek yöntemlerden biridir. Peki, Yield Farming nedir? Nasıl yapılır?

Yield Farming Nedir?

Yield Farming, pasif kazanç elde etmeye imkan veren yeni nesil bir yöntemdir. Bu yöntem, genel olarak vadeli banka hesabından faiz geliri elde etmeye benzer. Sahip olduğunuz kripto paraları farklı kişilere borç olarak verirsiniz ve bu sayede kazanç elde edersiniz. Ancak kazanç elde etmek bu kadar basit değil. Burada geliştirilmesi gereken stratejiler var. Onlar sayesinde kazançlarınızı daha da arttırabilirsiniz.

Yield Farming yaparken strateji geliştirmek, daha yüksek kazanç sağlamak için önemlidir. Bu noktada herkesten farklı bir yol bulmanız ve bunu da gizli tutmanız gerekiyor. Böylece yönteminizi sadece siz kullanır ve böylece yöntemin değerli kalmasını sağlarsınız. Ancak kullandığınız strateji öğrenilir ise herkes tarafından kullanılmaya başlar ve böylece değersizleşir.

Yield Farming Nasıl Yapılır?

Yield Farming yaparken sahip olduğunuz kripto parayı likidite havuzlarına kilitliyorsunuz. Kilitleme sonrasında belli bir süre paranızı alamıyor veya farklı bir işlemde kullanamıyorsunuz. Kilitleme yaptığınız havuz paranızı kullanıyor ve süre sonunda paranızla birlikte kazancınızı da size veriyor. Bu aşamadan sonra paranızı yeniden kilitleyebilir ve kazanç elde etmeye devam edebilirsiniz.

Burada bahsedilen yöntem ilk bakışta oldukça basit ve risksiz gibi görünebilir. Ancak sistemin kendi içinde farklı riskleri var. Bunların başında ise kilitleme yaptığınız tokenin kısa sürede değer kaybetmesi. Kilitleme yaptıktan sonra tokeniniz değer kaybetmeye başlarsa kesinlikle müdahale edemiyorsunuz. Süre sonuna kadar ciddi kayıplar yaşayabilir ve bu da size zarar olarak dönebilir. Bunun dışında acil ihtiyacınız olsa dahi kilitleme yaptığınız için kripto paranızı kullanamıyorsunuz.

Yield Farming nedir şeklindeki sorunun cevabına ilişkin detaylar bu şekildedir. İlgili detayları kullanarak siz de pasif gelir elde edebilirsiniz.

Kaynak: Yield Farming Nedir

Kaynak: Kripto Para

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.